ورود / ثبت نام
0

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
0
0

بعد از اخراج چه کار کنیم-روش های استخدام هاروارد

5 بازدید
بعد از اخراج چه کار کنیم-روش های استخدام هاروارد
امیتیاز خود را همین حالا ثبت نمایید!! post

بعد از اخراج چه کار کنیم-روش های استخدام هاروارد

چکیده:اگر اخراج شدید، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که رزومه خود را به ده‌ها شرکت ارسال کنید و دعا کنید که یک استخدام‌کننده با شما تماس بگیرد. این یک استراتژی برای موفقیت نیست. چیزی که شما را موفق می کند این است که حداقل 24 ساعت برای پردازش این تغییر تکان دهنده در وضعیت شغلی خود صرف کنید. سپس، قبل از به‌روزرسانی رزومه یا شروع به جستجوی شغل، این پنج کار را انجام دهید: 1) طرز فکر خود را دوباره پیکربندی کنید. 2) دستاوردهای خود را بنویسید. 3) بدانید چه می خواهید. 4) یک برنامه کاریابی ایجاد کنید. 5) مشاغلی را پیدا کنید که جالب به نظر می رسند – اما هنوز درخواست نکرده اند.

اخراج‌ها در ایالات متحده از توییتر و متا گرفته تا Gap و HelloFresh را فرا گرفته است. اگر اتفاقاً یکی از افرادی هستید که گرفتار بریدگی ها شده اند، نفس بکشید. بله نفس بکش به من اعتماد کن، من آنجا بوده ام. هنوز وحشتی را که در 26 سالگی اخراج شدم را به یاد دارم. “من چگونه اجاره خود را پرداخت کنم؟” اولین چیزی بود که به ذهنم رسید من در آن زمان تنها بودم و فقط می توانم ترس مردم را با عزیزان وابسته به آنها تصور کنم.

گفتنی است، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که رزومه خود را به ده‌ها شرکت ارسال کنید و دعا کنید یک استخدام‌کننده با شما تماس بگیرد. این یک استراتژی برای موفقیت نیست. چیزی که شما را موفق می کند این است که حداقل 24 ساعت برای پردازش این تغییر تکان دهنده در وضعیت شغلی خود صرف کنید. سپس، قبل از به‌روزرسانی رزومه یا شروع به جستجوی شغل، این پنج کار را انجام دهید:

ذهنیت خود را دوباره پیکربندی کنید

اخراج شدن بازتابی از مجموعه مهارت های شما نیست – بلکه بازتابی از عدم برنامه ریزی صحیح شرکت سابق شما در طول یک اقتصاد آشفته یا تغییر آن در استراتژی کسب و کار است. شما قابلیت هایی دارید. تو باهوش هستی. می توانید شغل جدیدی پیدا کنید یا شغل خود را تغییر دهید.
اگر در فضای منفی سر هستید، چیزی را پیدا کنید که روحیه شما را بالا ببرد و شما را در موقعیت عاطفی و ذهنی بهتری قرار دهد، چه یوگا، مدیتیشن، آشپزی، نقاشی، یا صرفا گوش دادن به موسیقی خوب یا یک پادکست نشاط آور. بسیار مهم است که این زمان را صرف تمرکز بر خود و سلامت کلی و سلامت روان خود کنید تا زمانی که جستجوی شغل خود را شروع می کنید، متمرکز و متین باشید.
اگر در حلقه خودگویی منفی گیر کرده‌اید، در شغل‌هایی که فوق‌العاده موفق بوده‌اید با روسای سابق صحبت کنید یا کتابی الهام‌بخش مانند راوی خود را آتش بزنید! توسط والری گوردون وقتی جستجوی شغلی خود را شروع می‌کنید، می‌خواهید ذهنیت مثبتی داشته باشید زیرا استخدام‌کنندگان و مدیران استخدام متوجه منفی بودن خواهند شد و این ممکن است بر نامزدی شما تأثیر منفی بگذارد.

دستاوردهای خود را بنویسید.

فهرستی از دستاوردها را با استفاده از روش‌های بازتاب CARL (زمینه، اقدام، نتیجه، یادگیری) یا STAR(T) (وضعیت، وظیفه، اقدام، نتیجه + موارد اولیه) ایجاد کنید. توصیف دستاوردهای خود بر روی کاغذ به شما کمک می کند تا مهارت ها و توانایی های فعلی خود را درک کنید و موفقیت های خود را روشن کنید، که می تواند به آرام کردن همه آن افکار مسابقه ای در مورد روند کاریابی کمک کند.
همچنین به شما کمک می کند تا برای سؤالات مصاحبه رفتاری در مورد دستاوردهای خود آماده شوید – به عنوان مثال، “درباره زمانی به من بگویید که یک فرآیند ناکارآمد را بهبود بخشیده اید.” ایده این است که دستاوردهای خود را حول محور حل مشکلات، دستیابی به یک هدف، اولویت بندی تحت فشار، همسو کردن ذینفعان از نظر عملکردی، تبدیل شکست به پیروزی، تکمیل یک پروژه پیچیده، یا غلبه بر یک مانع، چارچوب بندی کنید. اگر این داستان ها را آماده کرده باشید، می توانید به هر سوال رفتاری که از شما پرسیده می شود پاسخ دهید.

بدانید چه می خواهید.

آیا می خواهید در یک شرکت کوچک یا شرکت بزرگ کار کنید؟ آیا می خواهید در همان نقش باقی بمانید یا به شغل دیگری بروید؟ آیا باید در همان مکان بمانید یا برای موقعیت مناسب به شهر، ایالت یا کشور دیگری نقل مکان کنید؟
دقیقاً آنچه را که می خواهید و در حرکت بعدی برای شما مهم است، بنویسید. اینها ارزش های شما هستند، و اگر آنها را درک کنید و معنی آنها برای شما چیست، می توانید مطمئن شوید که هر شغلی با آنها سازگار است. به عنوان مثال، اگر کار با رهبران ارشد در یک سازمان برای شما مهم است و این فرصت را در یک موقعیت ندارید، آن شغل ارزش های شما را برآورده نمی کند. صرف زمان برای اطمینان از همسویی ارزش به شما کمک می کند در نقش بعدی خود احساس رضایت کنید.
ممکن است فکر کنید، “من اخراج شدم – در موقعیتی نیستم که چیزهایی بخواهم.” تعریف ارزش های شما به چیزی که می خواهید نیست. این در مورد چیزی است که شما باید باشید و در یک شغل احساس موفقیت کنید. اگر تنها چیزی که برای شما مهم است داشتن چک حقوق و کار کردن از 9 تا 5 است، هر شغلی ممکن است انجام شود. اما در تمام افرادی که در این فرآیند به آنها کمک کرده‌ام، معمولاً ارزش‌هایی را شناسایی می‌کنند، مانند: «من باید احساس کنم که دارم تأثیر می‌گذارم»، «من باید احساس ارزشمندی داشته باشم»، «من باید برای یک رئیس کار کنم». من می توانم از” “من باید در یک شرکت مبتنی بر ماموریت کار کنم که احساس می کنم دارم به دنیا کمک می کنم.” می توانید شغلی پیدا کنید که ارزش های شما را برآورده نمی کند، اما شما را ناامید و ناامید می کند و این می تواند بر موفقیت کلی شما تأثیر منفی بگذارد.

یک برنامه کاریابی ایجاد کنید.

جستجوی کار یک شغل تمام وقت است. اما خیره شدن به رایانه یا تلفن خود و منتظر ماندن یک استخدام‌کننده برای تماس با شما می‌تواند باعث شود که در مورد فرآیند جستجوی شغل غرق شوید یا احساس گناه کنید که به اندازه کافی هر روز انجام نمی‌دهید.
ایجاد یک برنامه هفتگی یا روزانه شما را در مسیر نگه می دارد. تعیین کنید چه زمانی شبکه‌سازی می‌کنید و با چند نفر صحبت می‌کنید، در چه روزهایی شغل مناسب جستجو می‌کنید، هر چند وقت یک‌بار رزومه‌تان را برای مشاغلی که به آن‌ها علاقه دارید دوباره تدوین می‌کنید، و هر چند وقت یک‌بار تمرین می‌کنید. پاسخ دادن به سؤالات بالقوه مصاحبه. ایجاد یک برنامه و تعیین هدف و هدف خود برای هر روز به شما کمک می‌کند که احساس موفقیت کنید، مانند اینکه جستجوی شغل خود را به جلو می‌برید، حتی اگر فوراً مورد توجه قرار نگیرید.((بعد از اخراج-مدیریت منابع انسانی))

مشاغلی را پیدا کنید که جالب به نظر می رسند – اما هنوز درخواست نکنید.

در تابلوهای شغلی (LinkedIn، Indeed، Monster، ZipRecruiter، و غیره) جستجو کنید و یک جستجوی Boolean در Google انجام دهید (به عنوان مثال، تحلیلگر + مشاغل). همچنین به سایت‌های انجمن حرفه‌ای که مشاغل پست می‌کنند نگاه کنید، مانند SHRM برای مشاغل منابع انسانی یا انجمن رسانه‌های اجتماعی برای مشاغل رسانه‌های اجتماعی.((بعد از اخراج-مدیریت منابع انسانی))
قبل از به‌روزرسانی رزومه، شرح وظایفی را که برایتان جالب است چاپ کنید و کلمات کلیدی را برجسته کنید. کلمات کلیدی برای دانستن اینکه چگونه تجربه شما با شرح شغل مقایسه می شود و برای اطمینان از اینکه استخدام کنندگان و مدیران استخدام می دانند که شما مهارت های این نقش را دارید ضروری هستند.
به عنوان مثال، کلمات کلیدی ایتالیک را در این شرح شغل تحلیلگر ببینید:
  • رهبری فنی و راهنمایی را برای اعضای تیم برای دستیابی به اهداف و اهداف گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل ارائه می‌کند.
  • دانش فنی را برای اطمینان از استفاده از بهترین شیوه‌ها برای مرکز برتر تجزیه و تحلیل به کار می‌گیرد.
  • با رهبر تجزیه و تحلیل در مورد منابع پروژه/تیم و مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف واحد تجاری همکاری می کند.
  • مدیریت پروژه را برای تیم‌های متعددی که به اطلاعات تحلیلی نیاز دارند، هماهنگ می‌کند.
  • توانایی برقراری ارتباط با ذینفعان و رهبران و ترجمه مسائل فنی به زبان غیر فنی.
  • فرآیندهای تجاری را که سیستم پشتیبانی می‌کند، درک می‌کند.
به کلمات کلیدی نگاه کنید و ببینید آیا تمی وجود دارد یا خیر. آیا کلمات کلیدی یکسانی را در هر شرح شغلی برای موقعیت هایی که به آنها علاقه دارید می بینید؟ آیا تم های مشابهی وجود دارد؟
اگر در رزومه شما کلمات کلیدی برای شغلی وجود ندارد، ممکن است به دلیل نداشتن تجربه کافی یا نوع خاصی از تجربه به سرعت اخراج شوید. اگر برای مشاغل مشابهی درخواست می دهید که دارای کلمات کلیدی مشترک هستند، ممکن است بتوانید تنها یک نسخه از رزومه خود را داشته باشید. اما اگر کلمات کلیدی را از چندین نوع شغل وارد کنید که به یکدیگر مرتبط نیستند، ممکن است به چندین نسخه نیاز داشته باشید، در غیر این صورت رزومه شما غیرمتمرکز به نظر می رسد. بنابراین، یافتن کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا هر رزومه را از دریچه یک نقش خاص بسازید.((بعد از اخراج-مدیریت منابع انسانی))

. . .

مهمتر از همه، وقت خود را صرف کنید و برای ارسال درخواست به یک شغل “عالی” با رزومه ای که کاملاً آماده نیست عجله نکنید. رویکرد و رفتار شما هنگام مصاحبه و شبکه سازی به اندازه رزومه و پروفایل لینکدین شما مهم است. سفری را ایجاد کنید که نه تنها به شما کمک می کند تا فرصت بعدی خود را پیدا کنید، بلکه باعث می شود نسبت به ارزش خود اطمینان داشته باشید.
نویسنده:مهندس محمدرسول جهانتیغ-بعد از اخراج-مدیریت منابع انسانی
منبع:هاروارد-استخدام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://momkn.ir/?p=2819
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علیرضا جهانتیغ
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بعد از اخراج چه کار کنیم-روش های استخدام هاروارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

سلام،چگونه میتوانم کمک کنم.