ورود / ثبت نام
0

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
0
0

ایجاد یک برنامه آموزشی موثر در امنیت سایبری-روش های آموزش هاروارد

3 بازدید
ایجاد یک برنامه آموزشی موثر در امنیت سایبری-روش های آموزش هاروارد
امیتیاز خود را همین حالا ثبت نمایید!! post

ایجاد یک برنامه آموزشی موثر در امنیت سایبری-روش های آموزش هاروارد

چکیده:همانطور که تیم‌های ورزشی برای بازی‌های آینده تمرین می‌کنند و تمرین می‌کنند، سازمان شما نیز باید به طور مداوم و پیوسته برای رویدادهای امنیت سایبری تمرین و تمرین کند و عضلات و مهارت‌هایی را ایجاد کند که در صورت وقوع یک حمله سایبری به آن نیاز دارند. برنامه ریزی و برنامه ریزی تمرین و تمرین بسیار مهم است زیرا به تیم ها اجازه می دهد عملکرد و آمادگی خود را ارزیابی کنند. تمرینات تیمی باید به طور منظم و با همان ابزارها، تکنیک ها و رویه های مورد استفاده در عملیات روزانه انجام شود و شبیه سازی ها باید منعکس کننده سناریوهای دنیای واقعی باشد که احتمالاً هم تیمی ها در کار روزانه خود با آنها مواجه می شوند. این به ایجاد اعتماد به نفس در پاسخ به تهدیدهای خاص کمک می کند و اطمینان می دهد که افراد برای اقدام مطابق با آن آماده هستند. پس از هر تمرین، ارائه بازخورد و بحث در مورد اینکه چه چیزی خوب عمل کرده و چه چیزی می تواند بهبود یابد، مهم است. کمک به هم تیمی ها از اشتباهات خود یاد بگیرند و پاسخ های خود را بهبود بخشند، یکی از با ارزش ترین نکات در هر رویداد آموزشی است.

در فیلم Any Given Sunday، آل پاچینو سخنرانی خاطره انگیزی را برای تیم فوتبال بازنده خود انجام می دهد. این سخنرانی یک درس مهم برای تیم ها را برجسته می کند: اعتماد به خود و هم تیمی هایشان برای موفقیت بسیار مهم است. همانطور که تیم های ورزشی نخبه برای بهترین عملکرد خود به اعتماد بازیکنان وابسته هستند، امنیت سایبری نیز بر اعتماد به رایانه ها، افراد و سازمان ها متکی است. ما به رایانه‌ها برای عملکرد قابل اعتماد و پیوسته اعتماد داریم، همانطور که به هم تیمی‌هایمان برای برتری در نقش‌های سازمانی خود اعتماد داریم. همانند ورزش، ایجاد اعتماد در یک تیم امنیت سایبری برای موفقیت ضروری است. با تأکید بر رفتار قابل اعتماد و قابل تکرار، افراد و تیم ها می توانند اعتماد به نفس لازم برای عملکرد مؤثر در هر موقعیتی را که با آن مواجه می شوند، ایجاد کنند.
تخصص ما در بخش CERT موسسه مهندسی نرم افزار کارنگی ملون در توسعه نیروی کار سایبری است. کار ما به سازمان ها کمک می کند تا مهارت های مورد نیاز خود را به عنوان یک تیم برای مبارزه با تهدیدات سایبری کسب کنند. از بسیاری جهات، رهبران کسب‌وکار به عنوان مربی عمل می‌کنند و به کارکنان کمک می‌کنند تا مهارت‌های حیاتی را برای موفقیت سازمان توسعه دهند. همانطور که تیم های ورزشی باید برای ایجاد اعتماد و انسجام تمرین و تمرین کنند، کسب و کارها نیز باید این کار را انجام دهند تا از بهره وری بالا در یک محل کار در حال تکامل اطمینان حاصل کنند. ما معتقدیم که آموزش فردی و تمرینات تیمی می تواند به ایجاد مزیت تجاری واضح کمک کند. از طریق تمرین‌ها و تمرین‌های تکراری، بازیکنان تک‌تک می‌توانند در ابزارها یا تکنیک‌های خاص متخصص موضوع شوند، در حالی که تیم‌ها می‌توانند در مجموع به بهترین شکل ممکن به هر سناریویی که احتمال دارد با آن مواجه شوند پاسخ دهند. سازمان شما باید به طور مداوم و پیوسته در حال تمرین و آموزش برای رویدادهای امنیت سایبری، ایجاد عضلات و مهارت هایی باشد که برای پاسخ دادن به آنها در صورت وقوع حمله اجتناب ناپذیر نیاز دارند.

مهارت های کلیدی امنیت سایبری را برای سازمان خود شناسایی کنید

همانطور که مربیان سبک بازی را برای تیم های خود تعریف می کنند، توسعه یک برنامه آموزشی موثر در امنیت سایبری مستلزم شناسایی مهارت ها و دانش خاص مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات سایبری به گونه ای است که با اهداف و مقاصد سازمان همسو باشد. چندین راه برای این کار وجود دارد.
با مقایسه مهارت های نیروی کار خود با مهارت های مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات سایبری، تجزیه و تحلیل شکاف مهارت ها را انجام دهید. چارچوب نیروی کار امنیت سایبری NICE مؤسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) منبع مفیدی برای شناسایی مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای یک تیم کارآمد امنیت سایبری است. بررسی سیاست‌ها، رویه‌ها و پروتکل‌های امنیتی شما نقطه شروع خوبی است.
استانداردهای صنعت را با سازمان‌هایی مانند NIST و CISA بررسی کنید تا مطمئن شوید که سازمان شما با بهترین شیوه‌ها در صنعت شما همسو است، و این شیوه‌ها را در برنامه آموزشی امنیت سایبری خود بگنجانید. برای مثال، کنترل‌های ویژه‌ای برای سازمان‌هایی وجود دارد که انواع خاصی از داده‌ها را مدیریت می‌کنند، مانند داده‌های مراقبت‌های بهداشتی و اطلاعات قابل شناسایی شخصی، بنابراین صنایع خاص باید از مقرراتی مانند اطلاعات شناسایی شخصی (PII) یا قانون قابلیت حمل و پاسخگویی بیمه سلامت پیروی کنند. HIPPA).
برای درک نگرانی‌ها و چالش‌های امنیتی سایبری خاص با بخش‌ها و رهبران سازمان خود درگیر شوید. برای مثال، یک نیروی فروش جهانی باید استفاده از داده‌ها را در پرتو قوانینی مانند مقررات حفاظت از داده‌های عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) و قانون حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده کالیفرنیا (CCPA) در نظر بگیرد. صحبت کردن با هر یک از مدیران بخش، بینشی را در مورد نیازهای آموزشی خاص در تمام سطوح سازمانی فراهم می کند.

یک برنامه بهبود عملکرد برای برآورده کردن استراتژی خود ایجاد کنید

هنگامی که مهارت ها و دانش مورد نیاز برای مبارزه با تهدیدات سایبری را شناسایی کردید، گام بعدی ایجاد یک برنامه آموزشی و تمرینی جامع برای بهبود آنهاست. در اینجا مراحلی وجود دارد که می توان برای توسعه یک برنامه موثر انجام داد:
  • شبیه‌سازی‌ها را برای پوشش طیف وسیعی از سناریوها، از جمله حملات فیشینگ، باج‌افزار، و حملات مهندسی اجتماعی طراحی کنید.
  • مانند تمرین مهار کردن و تکل زدن در فوتبال، با سناریوهای ساده که بر مفاهیم اصلی تمرکز دارند شروع کنید و به تدریج پیچیدگی سناریوها را افزایش دهید. قبل از مقابله با تهدیدهای دشوارتر، روی ایجاد مهارت و اعتماد به نفس تمرکز کنید.
  • شبیه سازی ها را بر روی سناریوهای دنیای واقعی متمرکز کنید که احتمالاً هم تیمی ها در کار روزانه خود با آنها مواجه می شوند. این به ایجاد اعتماد به نفس در مورد پاسخ به تهدیدهای خاص کمک می کند و اطمینان می دهد که افراد آماده عمل مطابق با آن هستند.
پس از هر تمرین، بازخورد ارائه دهید و در مورد اینکه چه چیزی خوب کار کرده و چه چیزی می تواند بهبود یابد، بحث کنید. کمک به هم تیمی ها از اشتباهات خود یاد بگیرند و پاسخ های خود را بهبود بخشند، یکی از با ارزش ترین نکات در هر رویداد آموزشی است.

یک کمپین مداوم آموزش و تمرینات موثر را اجرا کنید

ورزشکاران بزرگ به طور منظم تمرین می کنند. کسب‌وکارها نیز باید توسعه مهارت‌های مداوم را در اولویت قرار دهند تا رقابتی باقی بمانند، زیرا فناوری‌ها و تهدیدات سایبری به سرعت تغییر می‌کنند. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد.
  • بودجه آموزشی و تمرینی نباید قربانی اقدامات کاهش هزینه شود. سرمایه‌گذاری در توسعه کارکنان ارزش بسیار زیادی دارد و هیچ شرکتی نمی‌تواند هزینه‌های مالی بلندمدت یک نفوذ سایبری را دست کم بگیرد.
  • برنامه ریزی و برنامه ریزی آموزش و تمرینات بسیار مهم است. به تیم ها اجازه می دهد تا عملکرد خود را ارزیابی کنند. با شناسایی منظم مناطق برای بهبود، تیم ها می توانند برنامه ریزی و اجرای موثرتری در آینده داشته باشند. علاوه بر این، صرف زمان برای بررسی و ارزیابی عملکرد گذشته می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد سناریوها و ابزارهایی برای استفاده در جلسات آموزشی آینده شود.
  • تمرینات تیمی باید به طور منظم و با همان ابزارها، تکنیک ها و رویه های مورد استفاده در عملیات روزانه انجام شود تا حافظه مفید عضلانی در موقعیت های واقعی ایجاد شود.
پاچینو در سخنرانی‌اش می‌گوید: «شما می‌فهمید که زندگی این بازی اینچ است. فوتبال هم همینطور.» امنیت سایبری هم همینطور. هر اینچ پیشرفت مهم است. تهدیدات امروزی پیچیده‌تر و گسترده‌تر از تهدیدات قبلی هستند، و این مسئله نیست که آیا سازمانی با حمله سایبری مواجه می‌شود یا نه، بلکه در چه زمانی است. به همین دلیل برای رهبران کسب و کار بسیار مهم است که آموزش و تمرین امنیت سایبری را به عنوان یک جزء کلیدی از موضع امنیتی کلی خود در اولویت قرار دهند. با شناسایی مهارت‌ها و دانش خاص مورد نیاز برای مبارزه مؤثر با تهدیدات، برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی آموزش و تمرین‌ها، و تعامل با سهامداران کلیدی برای درک نیازهای آموزشی خاص سازمان خود، کسب‌وکارها می‌توانند تیمی قوی‌تر و مطمئن‌تر بسازند. سرمایه‌گذاری در توسعه کارکنان از طریق برنامه‌های آموزشی رسمی و تمرین‌های مداوم می‌تواند ارزش عظیمی به همراه داشته باشد و به کسب‌وکارها کمک کند در چشم‌انداز دائماً در حال تغییر امنیت سایبری جلوتر از دشمنان بمانند.
منبع:هاروارد-آموزش
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://momkn.ir/?p=2842
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علیرضا جهانتیغ
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ایجاد یک برنامه آموزشی موثر در امنیت سایبری-روش های آموزش هاروارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

سلام،چگونه میتوانم کمک کنم.