ورود / ثبت نام
0

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
0
0

بازاریابی انگیزشی- چگونه در حین رشد کسب و کار خود تأثیر مثبتی داشته باشید

29 بازدید
بازاریابی انگیزشی
امیتیاز خود را همین حالا ثبت نمایید!! post

بازاریابی انگیزشی فرآیندی است که کسب و کار شما را با یک علت اجتماعی یا محیطی هماهنگ می کند تا تأثیر مثبتی ایجاد کند و در عین حال باعث رشد کسب و کار شود. این شامل مشارکت با یک سازمان یا هدف غیرانتفاعی برای تبلیغ برند و محصولات شما و اهدای بخشی از سود خود به هدف است. در این راهنما، علت بازاریابی، چرایی اهمیت آن را بررسی خواهیم کرد و نمونه هایی از نحوه پیاده سازی بازاریابی انگیزشی را در کسب و کار خود ارائه خواهیم داد.

بازاریابی انگیزشی چیست؟

بازاریابی انگیزشی فرآیندی است که کسب و کار شما را با یک علت اجتماعی یا محیطی هماهنگ می کند تا تأثیر مثبتی ایجاد کند و در عین حال باعث رشد کسب و کار شود. بازاریابی انگیزشی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، مانند اهدای خیریه، کمپین های بازاریابی مرتبط با علت، و توسعه محصول مبتنی بر علت.

چرا بازاریابی انگیزشی مهم است؟

مزایای زیادی برای بازاریابی انگیزشی وجود دارد، از جمله:

 1. افزایش آگاهی از برند: بازاریابی انگیزشی می تواند با تبلیغ برند شما به مخاطبان گسترده تر و به یاد ماندنی تر کردن آن، آگاهی از برند را افزایش دهد.
 2. افزایش وفاداری مشتری: چرا که بازاریابی می تواند با ایجاد یک ارتباط عاطفی قوی با برند شما و ایجاد شهرت مثبت در جامعه، وفاداری مشتری را افزایش دهد.
 3. تأثیر اجتماعی و زیست محیطی مثبت: بازاریابی انگیزشی می تواند با حمایت از هدفی که با ارزش ها و مأموریت برند شما همسو است، تأثیر اجتماعی یا زیست محیطی مثبتی ایجاد کند.
 4. افزایش فروش: چرا که بازاریابی می تواند با جذب مشتریانی که از نظر اجتماعی و محیطی آگاه هستند و می خواهند از کسب و کارهایی که تأثیر مثبت دارند حمایت کنند، فروش را افزایش دهد.

چگونه بازاریابی انگیزشی را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید

در اینجا چند نمونه از نحوه پیاده سازی بازاریابی انگیزشی در کسب و کار خود آورده شده است:

 1. شریک با یک سازمان غیرانتفاعی: با یک سازمان غیرانتفاعی یا هدفی که با ارزش ها و مأموریت برند شما همسو است شریک شوید و بخشی از سود خود را برای حمایت از هدف آنها اهدا کنید.
 2. از کمپین‌های بازاریابی مرتبط با علت استفاده کنید: از کمپین‌های بازاریابی مرتبط با علت، مانند کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی، برای تبلیغ برند و هدف خود و در عین حال افزایش فروش استفاده کنید.
 3. محصولات علت محور ایجاد کنید: محصولاتی مبتنی بر علت ایجاد کنید که از یک هدف اجتماعی یا محیطی حمایت می کنند و محصولات خود را از طریق کمپین های بازاریابی که تأثیر هدف شما را برجسته می کند، تبلیغ کنید.
 4. میزبانی رویدادهای علت محور: میزبان رویدادهای علت محور، مانند جمع آوری کمک های مالی و درایوهای خیریه، برای حمایت از هدف خود و ترویج نام تجاری خود.

نمونه هایی از بازاریابی انگیزشی

در اینجا چند نمونه از بازاریابی انگیزشی وجود دارد:

 1. برنامه Toms Shoes’ One for One : Toms Shoes به ازای هر جفت کفش خریداری شده، یک جفت کفش را به کودک نیازمند اهدا می کند، و در عین حال باعث ایجاد تأثیر اجتماعی مثبت و همچنین تبلیغ برند آنها می شود.
 2. کمپین عدالت اقلیمی بن و جری : بن و جری یک کمپین عدالت اقلیمی ایجاد کرد تا از دلایل زیست محیطی حمایت کند و برند خود را به عنوان آگاهانه از نظر اجتماعی و زیست محیطی تبلیغ کند.
 3. 1٪ پاتاگونیا برای برنامه Planet : پاتاگونیا 1٪ از فروش خود را از طریق 1٪ خود برای برنامه Planet به اهداف زیست محیطی اهدا می کند، و در عین حال باعث ایجاد تاثیرات زیست محیطی مثبت و همچنین تبلیغ برند خود می شود.
 4. برنامه Warby Parker’s Buy a Pair, Give a Pair : Warby Parker به ازای خرید هر جفت عینک، یک جفت عینک را به فردی که نیاز دارد اهدا می‌کند و تأثیر اجتماعی مثبتی ایجاد می‌کند و در عین حال برند آنها را نیز تبلیغ می‌کند.

نتیجه

بازاریابی انگیزشی(بازاریابی علتی) یک استراتژی قدرتمند برای ایجاد تأثیر مثبت و در عین حال رشد کسب و کار شما است. با مشارکت با یک سازمان غیرانتفاعی، استفاده از کمپین‌های بازاریابی مرتبط با علت، ایجاد محصولات مبتنی بر علت، و میزبانی رویدادهای علت محور، می‌توانید یک کمپین ببازاریابی انگیزشی مؤثر ایجاد کنید که نتایجی را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد و از هدفی که با برند شما همسو است حمایت می‌کند. ارزش ها و ماموریت با رویکرد صحیح، بازاریابی انگیزشی می تواند به شما کمک کند تا یک پایگاه مشتری قوی و وفادار بسازید که برای سال های آینده از کسب و کار شما پشتیبانی می کند.

توجه: به یاد داشته باشید که همیشه قوانین و مقررات مربوط به تبلیغات را دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که کمپین های بازاریابی شما اخلاقی و شفاف هستند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://momkn.ir/?p=2481
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علیرضا جهانتیغ
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بازاریابی انگیزشی- چگونه در حین رشد کسب و کار خود تأثیر مثبتی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

سلام،چگونه میتوانم کمک کنم.