ورود / ثبت نام
0

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
0
0

ارز دیجیتالی چیست؟

536 بازدید
امیتیاز خود را همین حالا ثبت نمایید!! post

ارز دیجیتال این پتانسیل را دارد که طرز تفکر جامعه در مورد پول را کاملاً تغییر دهد. ظهور بیت‌کوین، اتریوم و هزاران ارز دیجیتال دیگر که فقط به شکل الکترونیکی وجود دارند، بانک‌های مرکزی جهانی را به تحقیق درباره نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال ملی سوق داده است.

ارز دیجیتال چیست!

ارز دیجیتال هر ارزی است که منحصراً به صورت الکترونیکی در دسترس است. نسخه های الکترونیکی ارز در حال حاضر بر سیستم های مالی اکثر کشورها غالب است. برای مثال، در ایالات متحده، پول فیزیکی ایالات متحده در گردش تنها حدود یک دهم کل عرضه پول است . مابقی در انواع سپرده های بانکی به صورت الکترونیکی نگهداری می شود.

چیزی که ارز دیجیتال را از ارز الکترونیکی در حال حاضر در حساب های بانکی اکثر آمریکایی ها متمایز می کند این است که هرگز شکل فیزیکی به خود نمی گیرد. در حال حاضر، می توانید به یک دستگاه خودپرداز بروید و یک رکورد الکترونیکی از دارایی ارز خود را به دلار فیزیکی تبدیل کنید. با این حال، ارز دیجیتال هرگز شکل فیزیکی به خود نمی گیرد. همیشه در یک شبکه کامپیوتری باقی می ماند و از طریق وسایل دیجیتال مبادله می شود.

به عنوان مثال، به جای استفاده از اسکناس های فیزیکی دلار، با انتقال ارز دیجیتال به خرده فروشان با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود، خرید انجام می دهید. از نظر عملکرد، این ممکن است تفاوتی با نحوه برخورد شما با پول خود با استفاده از برنامه‌های پرداخت مانند Venmo، Paypal یا Apple Pay نداشته باشد.

پس از راه اندازی موفقیت آمیز غیر متمرکز ارز رمزنگاری مانند بیت کوین و Ethereum ، که ارزش از فروشگاه اما توسط هر مقامات مرکزی، دولتها و بانکهای مرکزی در سراسر جهان موفق نیست در حال تحقیق امکان ایجاد ارزهای دیجیتال خود را، معمولا به عنوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی شناخته شده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چیست؟

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یک ارز دیجیتال است که توسط بانک مرکزی یک کشور صادر و نظارت می شود. به آن مانند بیت کوین فکر کنید، اما اگر بیت کوین توسط فدرال رزرو مدیریت می شد و از حمایت کامل دولت ایالات متحده برخوردار بود.

در حالی که هیچ بانک مرکزی ملی هنوز ارز دیجیتال خود را راه اندازی نکرده است، حداقل 80 درصد از بانک های مرکزی در حال حاضر در حال تحقیق در مورد این فناوری هستند.

در ایالات متحده، فدرال رزرو و MIT به طور مشترک در حال انجام تحقیقات در مورد CBDC از طریق پروژه همیلتون هستند. پروژه همیلتون علاوه بر تعیین نحوه عملکرد یک ارز دیجیتال در ایالات متحده و اینکه چه نوع سیستم هایی برای تحقق آن نیاز است، قصد دارد یک مقاله تحقیقاتی منتشر کند و یک مجوز منبع باز برای هر کدی که می نویسد ایجاد کند تا دیگران بتوانند بررسی کنند و با آن کار کنید

علیرغم این تحقیقات، در شهادت اخیر در مقابل کنگره، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اخیراً اظهار داشت که امکان دلار دیجیتالی با حمایت فدرال رزرو در حال حاضر دور از دسترس است.

یک CBDC چگونه کار می کند؟

در حالی که ممکن است یک CBDC آمریکایی در حال حاضر دور از دسترس باشد، جیم کانها، معاون ارشد در بانک فدرال رزرو بوستون، نحوه عملکرد CBDC یا یک دلار دیجیتال را به اشتراک گذاشت. کانها گفت که یک CBDC مشابه پول نقد واقعی عمل می کند. «اگر من به شما CBDC دادم، مثل این است که پول فیزیکی مانند یک اسکناس 100 دلاری به شما می‌دهم. شما آن پول را در حساب خود دارید و مال شماست. نمی‌توانستم آن را پس بگیرم.»

این یک تفاوت کلیدی در مقایسه با سایر اشکال پرداخت الکترونیکی امروزی است، مانند انتقال ACH یا PayPal. “اگر من از طریق PayPal برای شما پول ارسال کنم، این فقط یک قول است که پول در راه است. موجودی شما ممکن است وجوه را نشان دهد، اما هنوز پول بین بانک‌ها جابه‌جا نشده است.»

به همین دلیل، معاملات غیرقابل برگشت نیستند و امکان برگشت برای طرف مقابل وجود دارد. 60 روز وجود دارد که انتقال ACH می تواند به طور بالقوه باز شود. با انتقال از طریق CBDC، وجوه بلافاصله ارسال می شود و طرف دیگر نمی تواند پس از آن انصراف دهد.

یکی دیگر از مزایای کلیدی CBDC این است که می تواند مناقصه قانونی تلقی شود. این بدان معناست که همه فعالان اقتصادی باید آن را برای هر هدف قانونی بپذیرند. “شما می توانید مالیات خود را با آن پرداخت کنید. کانها گفت: هر کسی که به آن بدهی دارید، مانند بانک یا افراد، قانوناً ملزم به گرفتن آن هستند.

این برخلاف سایر ارزهای دیجیتال است که در ایالات متحده پول قانونی ندارند. فقط فروشندگان خاصی به طور مستقیم رمزنگاری را می پذیرند، بنابراین ممکن است افراد قبل از انجام بیشتر تراکنش ها ، نیاز داشته باشند که ارز دیجیتال خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند . هنگامی که از رمزنگاری به عنوان یک روش پرداخت استفاده می کنید، در حال حاضر یک رویداد مشمول مالیات نیز ایجاد می کنید ، به این معنی که هر بار که چیزی با Bitcion یا Ether خریداری می کنید، ممکن است مالیات بر عایدی سرمایه را مدیون باشید. این علاوه بر هر گونه مالیات فروش است. با یک CBDC، شما فقط هر گونه مالیات فروش قابل اعمال را مدیون هستید، درست مانند استفاده از ارز فیزیکی.

ارزهای دیجیتال در سرتاسر جهان چگونه عمل کرده اند؟

علیرغم مزایای بالقوه CBDC ایالات متحده، هنوز یک مفهوم در حال حاضر باقی مانده است. در سرتاسر جهان، کشورهای دیگر در کنار ارزهای دیجیتال مانند پروژه دلار شنی باهاما که در حال حاضر در حال تولید است و یوان دیجیتال چین که یکی از بزرگترین برنامه های CBDC است و یک پروژه آزمایشی را در سال 2014 راه اندازی کرد، کمی دورتر هستند.

آنها در حال آزمایش یک خلبان در پنج شهر هستند. آنها میلیون‌ها ارز از طریق قرعه‌کشی پرداخت کردند تا ثابت کنند که کار می‌کند.» افرادی که در قرعه کشی برنده می شوند CBDC رایگان دریافت می کنند که می توانند در مغازه های محلی که آن را می پذیرند خرج کنند.

در حالی که هنوز در مقیاس ملی نیست، وقتی چین پلتفرم را آماده کرد، از طریق بانک ها و ارائه دهندگان تلفن همراه مانند Alipay گسترش خواهد یافت. بانک های مرکزی چین و امارات نیز در حال کار بر روی پروژه ای برای استفاده از بلاک چین و CBDC برای پرداخت های منطقه ای بین کشورها هستند. اگر این پروژه ها موفقیت آمیز باشند، می توانند انگیزه بیشتری برای کشورهای دیگر ایجاد کنند تا CBDC خود را ایجاد کنند.

به دلیل این روندها، لیلیا تسلر، رئیس گروه فین تک و بلاک چین Sidley، نسبت به استفاده آینده از ارزهای دیجیتال خوشبین است. ما مطمئناً شاهد پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال خواهیم بود، اما پیش بینی اینکه چگونه به نظر می رسد دشوار است. CBDC ممکن است جایگزین نسخه کاغذی دلار آمریکا شود. در همان زمان، جامعه ممکن است بر پذیرش جریان اصلی یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز تمرکز کند.

مزایای ارز دیجیتال

 • پرداخت های سریع تر با استفاده از ارز دیجیتال می‌توانید پرداخت‌ها را بسیار سریع‌تر از روش‌های فعلی انجام دهید، مانند ACH یا حواله‌های سیمی، که ممکن است چند روز طول بکشد تا مؤسسات مالی یک تراکنش را تأیید کنند.
 • نقل و انتقالات بین المللی ارزان تر معاملات ارز بین المللی بسیار گران است. افراد برای انتقال وجوه از یک کشور به کشور دیگر، به ویژه زمانی که شامل تبدیل ارز باشد، هزینه های بالایی دریافت می کنند. اندرو کیگوئل، مدیر عامل Tokens.com گفت: «دارایی‌های دیجیتال با سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر کردن بازاریابی، آن را مختل می‌کنند.
 • دسترسی 24/7. انتقال پول موجود اغلب در طول تعطیلات آخر هفته و خارج از ساعات کاری عادی زمان بیشتری می برد زیرا بانک ها بسته هستند و نمی توانند تراکنش ها را تأیید کنند. با ارز دیجیتال، تراکنش ها در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با سرعت یکسانی کار می کنند.
 • حمایت از افراد بدون بانک و کم بانک. به گفته FDIC بیش از 7 میلیون خانوار آمریکایی حساب بانکی ندارند. آنها در نهایت هزینه های پرهزینه ای را برای پرداخت چک های حقوق خود و ارسال پرداخت ها به دیگران از طریق حواله یا حواله پرداخت می کنند. اگر این کشور یک CBDC راه اندازی کند، افراد بدون بانک می توانند به پول خود دسترسی داشته باشند و صورتحساب های خود را بدون هزینه اضافی پرداخت کنند.
 • پرداخت های دولتی کارآمدتر اگر دولت یک CBDC ایجاد کند، می‌تواند پرداخت‌هایی مانند بازپرداخت مالیات، کمک هزینه کودک و کوپن غذا را فوراً به مردم بفرستد، نه اینکه بخواهد چکی برای آنها پست کند یا کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت شده را پیدا کند .

معایب ارز دیجیتال

 • در حال حاضر ارزهای زیادی برای پیمایش وجود ندارد. محبوبیت فعلی ارزهای دیجیتال در واقع یک نقطه ضعف است. «ارزهای دیجیتال زیادی در بلاک چین‌های مختلف ایجاد می‌شوند که همگی محدودیت‌های خاص خود را دارند. تسلر گفت: تعیین اینکه کدام ارزهای دیجیتال ممکن است برای موارد استفاده خاص مناسب باشند، از جمله اینکه آیا برخی از آنها برای پذیرش انبوه طراحی شده اند یا خیر، زمان می برد.
 • برای یادگیری نحوه استفاده از آنها تلاش می کند. ارزهای دیجیتال برای یادگیری نحوه انجام وظایف اساسی، مانند نحوه باز کردن کیف پول دیجیتال و ذخیره صحیح دارایی های دیجیتال، به کار از سوی کاربر نیاز دارند. برای اینکه ارزهای دیجیتال به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گیرند، سیستم باید ساده‌تر شود.
 • تراکنش های بلاک چین می تواند گران باشد. ارزهای دیجیتال از زنجیره بلوکی استفاده می‌کنند، جایی که رایانه‌ها باید معادلات پیچیده را برای تأیید و ثبت تراکنش‌ها حل کنند. این برق قابل توجهی مصرف می کند و با تراکنش های بیشتر گران تر می شود. با این حال، این احتمالاً برای یک CBDC وجود نخواهد داشت، زیرا احتمالاً توسط بانک مرکزی کنترل می شود و فرآیندهای اجماع پیچیده مورد نیاز نیست.
 • نوسانات بزرگ در قیمت ارزهای دیجیتال. قیمت و ارزش ارزهای دیجیتال می تواند ناگهان تغییر کند. Cunha معتقد است که به همین دلیل است که مشاغل تمایلی به استفاده از آن به عنوان وسیله مبادله ندارند. “به عنوان یک تجارت، آیا می خواهم چیزی را بپذیرم که فرار است؟ اگر بیت کوین را برای یک هفته نگه دارم و 20 درصد از ارزشش را از دست بدهم چه؟ با این حال، با CBDC، ارزش مانند ارز کاغذی بسیار پایدارتر است و نمی تواند اینگونه نوسان کند.
 • توسعه CBDC به زمان و دلار مالیات نیاز دارد. CBDC ایالات متحده هنوز فرضی است. اگر دولت تصمیم به ایجاد آن بگیرد، توسعه آن هزینه هایی را به همراه خواهد داشت.

ارز دیجیتال چه تاثیری بر شما خواهد داشت؟

اگر ایالات متحده یک ارز دیجیتالی را بپذیرد، به عنوان جایگزینی برای پول نقد عمل می کند، اما از آنجایی که الکترونیکی است، از مزیت داخلی انتقال سریع پول نیز برخوردار خواهد بود. Cunha چند ایده در مورد اینکه این برای مصرف کنندگان چگونه به نظر می رسد دارد. «فرض ما این است که رایگان یا تقریباً رایگان خواهد بود، مانند پول نقد. سایر بازیگران بخش خصوصی ممکن است علاوه بر آن نوآوری کنند و احتمالاً هزینه هایی را اضافه کنند، اما باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.”

حتی اگر یک ارز دیجیتال الکترونیکی باشد، هنوز باید به اندازه پول نقد در دسترس باشد. “هر کسی باید قادر استفاده از آن، نه فقط کسانی که با آخرین گوشی های هوشمند می شود،” کونا گفت، نشان می دهد کارت های مبتنی بر تراشه، سیستم های بوص و وب حساب به عنوان راه های جایگزین برای دسترسی به CBDC. او همچنین معتقد است که باید راهی برای انجام تراکنش‌های آفلاین ایجاد شود، بنابراین دو نفر می‌توانند CBDC را مبادله کنند، حتی اگر در شبکه تلفن همراه یا وای‌فای نباشند.

کانها اذعان می کند که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و ورودی های صنعت زیادی مورد نیاز است، اما می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. او گفت: “در حالی که هیچ تصمیمی برای عبور از این تحقیقات گرفته نشده است، من واقعاً معتقدم که یک CBDC باید به طور کامل بررسی شود و پتانسیل بالایی دارد.” «فقط به اینترنت فکر کنید و از روزهای اول تا کنون چقدر پیشرفت داشته است. با CBDC، امکانات بی پایان هستند.

رمزارز – معنا و تعریف

کریپتوکارنسی که گاهی اوقات به آن کریپتوکارنسی یا کریپتو نیز گفته می شود، به هر شکل ارزی گفته می شود که به صورت دیجیتال یا مجازی وجود داشته باشد و از رمزنگاری برای ایمن سازی تراکنش ها استفاده می کند. ارزهای دیجیتال مرجع صادرکننده یا تنظیم کننده مرکزی ندارند، در عوض از یک سیستم غیرمتمرکز برای ثبت تراکنش ها و صدور واحدهای جدید استفاده می کنند.

رمزارز چیست؟

کریپتوکارنسی یک سیستم پرداخت دیجیتالی است که برای تایید تراکنش ها به بانک ها متکی نیست. این یک سیستم همتا به همتا است که می‌تواند هر کسی را در هر جایی قادر به ارسال و دریافت پرداخت کند . به جای اینکه پول فیزیکی حمل و نقل و در دنیای واقعی رد و بدل شود، پرداخت های رمزنگاری صرفاً به عنوان ورودی های دیجیتالی به یک پایگاه داده آنلاین که تراکنش های خاص را توصیف می کند وجود دارد. هنگامی که وجوه ارز دیجیتال را انتقال می دهید، تراکنش ها در دفتر کل ثبت می شوند. ارزهای دیجیتال در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند.

کریپتوکارنسی نام خود را به این دلیل دریافت کرد که از رمزگذاری برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند. این بدان معناست که کدنویسی پیشرفته در ذخیره و انتقال داده‌های ارزهای دیجیتال بین کیف‌پول‌ها و به دفتر کل عمومی نقش دارد. هدف از رمزگذاری ایجاد امنیت و ایمنی است.

اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین بود که در سال 2009 تاسیس شد و تا به امروز شناخته شده ترین آن باقی مانده است. بیشتر علاقه به ارزهای رمزنگاری شده، تجارت برای کسب سود است، زیرا دلالان در مواقعی قیمت‌ها را بالا می‌برند.

رمزارز چگونه کار می کند؟

ارزهای رمزپایه بر روی یک دفتر کل توزیع شده به نام بلاک چین اجرا می شوند که رکوردی از تمام تراکنش های به روز شده و نگهداری شده توسط دارندگان ارز است.

واحدهای ارز دیجیتال از طریق فرآیندی به نام ماینینگ ایجاد می‌شوند که شامل استفاده از نیروی رایانه برای حل مسائل پیچیده ریاضی است که سکه تولید می‌کند. کاربران همچنین می توانند ارزها را از کارگزاران خریداری کنند، سپس آنها را با استفاده از کیف پول های رمزنگاری ذخیره و خرج کنند.

اگر شما صاحب ارز دیجیتال هستید، هیچ چیز ملموسی ندارید. آنچه شما در اختیار دارید کلیدی است که به شما امکان می دهد رکورد یا واحد اندازه گیری را بدون شخص ثالث قابل اعتماد از یک شخص به فرد دیگر منتقل کنید.

اگرچه بیت کوین از سال 2009 وجود داشته است، ارزهای رمزنگاری شده و کاربردهای فناوری بلاک چین هنوز از نظر مالی در حال ظهور هستند و انتظار می رود در آینده استفاده های بیشتری شود. معاملات از جمله اوراق قرضه، سهام و سایر دارایی های مالی را می توان در نهایت با استفاده از این فناوری معامله کرد.

نمونه های ارزهای دیجیتال

هزاران ارز دیجیتال وجود دارد. برخی از شناخته شده ترین عبارتند از:

بیت کوین:

بیت کوین که در سال 2009 تأسیس شد، اولین ارز رمزنگاری شده بود و هنوز هم رایج ترین ارز دیجیتالی است. این ارز توسط ساتوشی ناکاموتو ساخته شده است – به طور گسترده اعتقاد بر این است که نام مستعار یک فرد یا گروهی از افراد است که هویت دقیق آنها ناشناخته باقی مانده است.

اتریوم:

اتریوم که در سال 2015 توسعه یافت، یک پلتفرم بلاک چین با ارز دیجیتال مخصوص به خود به نام اتر (ETH) یا اتریوم است. پس از بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال است.

لایت کوین:

این ارز بیشترین شباهت را به بیت کوین دارد، اما برای توسعه نوآوری‌های جدید، از جمله پرداخت‌ها و فرآیندهای سریع‌تر برای امکان تراکنش‌های بیشتر، با سرعت بیشتری حرکت کرده است.

موج دار شدن:

ریپل یک سیستم دفتر کل توزیع شده است که در سال 2012 تاسیس شد. ریپل می تواند برای ردیابی انواع مختلف تراکنش ها، نه فقط ارزهای دیجیتال، استفاده شود. شرکت پشت سر آن با بانک ها و موسسات مالی مختلف همکاری کرده است.

رمزارزهای غیر بیت کوینی در مجموع به عنوان «آلت کوین» شناخته می شوند تا آنها را از ارزهای اصلی متمایز کنند.

نحوه خرید ارز دیجیتال

ممکن است از خود بپرسید که چگونه ارز دیجیتال را با خیال راحت بخرید. معمولاً سه مرحله وجود دارد. اینها هستند:

مرحله 1: انتخاب یک پلت فرم

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید از کدام پلتفرم استفاده کنید. به طور کلی، شما می توانید بین یک کارگزار سنتی یا صرافی اختصاصی ارز دیجیتال یکی را انتخاب کنید:

 • دلالان سنتی اینها کارگزاران آنلاین هستند که راه هایی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین سایر دارایی های مالی مانند سهام، اوراق قرضه و ETF ارائه می دهند. این پلتفرم‌ها معمولاً هزینه‌های معاملاتی کمتری دارند اما ویژگی‌های ارزهای دیجیتال کمتری دارند.
 • مبادلات ارزهای دیجیتال. صرافی‌های ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید، که هر کدام ارزهای رمزنگاری متفاوت، ذخیره کیف پول، گزینه‌های حساب با بهره و غیره را ارائه می‌دهند. بسیاری از صرافی ها هزینه های مبتنی بر دارایی را دریافت می کنند.

هنگام مقایسه پلتفرم‌های مختلف، ارزهای دیجیتال پیشنهادی، هزینه‌هایی که دریافت می‌کنند، ویژگی‌های امنیتی، گزینه‌های ذخیره‌سازی و برداشت و هر گونه منابع آموزشی را در نظر بگیرید.

مرحله 2: تامین مالی حساب خود

هنگامی که پلتفرم خود را انتخاب کردید، گام بعدی این است که حساب خود را تامین کنید تا بتوانید تجارت را شروع کنید. اکثر صرافی‌های رمزنگاری به کاربران اجازه می‌دهند تا با استفاده از ارزهای فیات (یعنی صادر شده توسط دولت) مانند دلار آمریکا، پوند انگلیس یا یورو با استفاده از کارت‌های نقدی یا اعتباری خود، کریپتو خریداری کنند – اگرچه این میزان بر اساس پلتفرم متفاوت است.

خرید کریپتو با کارت‌های اعتباری خطرناک تلقی می‌شود و برخی صرافی‌ها از آن پشتیبانی نمی‌کنند. برخی از شرکت های کارت اعتباری تراکنش های رمزنگاری را نیز مجاز نمی دانند. این به این دلیل است که ارزهای رمزنگاری شده بسیار نوسان هستند و توصیه نمی‌شود که برای دارایی‌های خاص ریسک بدهی – یا پرداخت بالقوه کارمزد تراکنش‌های کارت اعتباری بالا – را بپذیرید.

برخی از پلتفرم‌ها انتقالات ACH و انتقال سیمی را نیز می‌پذیرند. روش های پرداخت پذیرفته شده و زمان صرف شده برای واریز یا برداشت در هر پلت فرم متفاوت است. به همین ترتیب، زمان صرف شده برای تسویه سپرده ها بر اساس روش پرداخت متفاوت است.

فاکتور مهمی که باید در نظر گرفت هزینه هاست. اینها شامل کارمزدهای احتمالی تراکنش سپرده و برداشت به اضافه کارمزدهای معاملاتی است. کارمزدها بسته به روش پرداخت و پلتفرم متفاوت خواهد بود، که در ابتدا قابل تحقیق است.

مرحله 3: ثبت سفارش

می توانید از طریق وب سایت یا پلت فرم موبایل کارگزار یا صرافی خود سفارش دهید. اگر قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید با انتخاب «خرید»، انتخاب نوع سفارش، وارد کردن مقدار ارزهای دیجیتالی که می‌خواهید بخرید و تأیید سفارش، این کار را انجام دهید. همین روند برای سفارشات “فروش” نیز اعمال می شود.

راه های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد. این خدمات شامل خدمات پرداخت مانند PayPal، Cash App و Venmo است که به کاربران امکان خرید، فروش یا نگهداری ارزهای دیجیتال را می دهد. علاوه بر این، وسایل سرمایه گذاری زیر وجود دارد:

 • تراست بیت کوین:  می توانید سهام تراست بیت کوین را با یک حساب کارگزاری معمولی خریداری کنید. این وسایل نقلیه به سرمایه گذاران خرده فروشی از طریق بازار سهام در معرض کریپتو قرار می دهند. 
 • صندوق های سرمایه گذاری مشترک بیت کوین: صندوق  های ETF بیت کوین و صندوق های سرمایه گذاری مشترک بیت کوین برای انتخاب وجود دارد. 
 • سهام بلاک چین یا ETF:  همچنین می توانید به طور غیرمستقیم از طریق شرکت های بلاک چینی که در فناوری پشت تراکنش های رمزنگاری و کریپتو تخصص دارند، روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید. از طرف دیگر، می‌توانید سهام یا ETF شرکت‌هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند بخرید.

بهترین گزینه برای شما به اهداف سرمایه گذاری و ریسک پذیری شما بستگی دارد.

نحوه ذخیره ارز دیجیتال

هنگامی که ارز دیجیتال را خریداری کردید، باید آن را با خیال راحت ذخیره کنید تا از هک یا سرقت محافظت کنید. معمولاً ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های رمزنگاری شده ذخیره می‌شوند که دستگاه‌های فیزیکی یا نرم‌افزار آنلاینی هستند که برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال شما به‌طور امن استفاده می‌شوند. برخی از صرافی‌ها خدمات کیف پول ارائه می‌کنند و ذخیره‌سازی مستقیم از طریق پلتفرم را برای شما آسان می‌کنند. با این حال، همه صرافی ها یا کارگزاران به طور خودکار خدمات کیف پول را برای شما ارائه نمی دهند.

ارائه دهندگان کیف پول مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اصطلاحات “کیف پول داغ” و “کیف پول سرد” استفاده می شود:

 • ذخیره سازی کیف پول داغ:  “کیف پول های داغ” به ذخیره سازی رمزنگاری اطلاق می شود که از نرم افزار آنلاین برای محافظت از کلیدهای خصوصی دارایی های شما استفاده می کند.
 • ذخیره سازی کیف پول سرد:  برخلاف کیف پول های داغ، کیف پول های سرد (که به عنوان کیف پول سخت افزاری نیز شناخته می شوند) برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی شما به دستگاه های الکترونیکی آفلاین متکی هستند.

به طور معمول، کیف‌پول‌های سرد معمولاً کارمزد دریافت می‌کنند، در حالی که کیف‌پول‌های داغ اینطور نیستند.

نحوه خرید ارز دیجیتال.

با ارز دیجیتال چه چیزی می توانید بخرید؟

زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، در نظر گرفته شده بود که رسانه ای برای تراکنش های روزانه باشد و خرید همه چیز از یک فنجان قهوه گرفته تا کامپیوتر یا حتی اقلام بزرگ مانند املاک و مستغلات را ممکن می سازد. این کاملا محقق نشده است و در حالی که تعداد مؤسسات پذیرنده ارزهای دیجیتال در حال افزایش است، تراکنش های بزرگ مربوط به آن نادر است. با این وجود، خرید انواع محصولات متنوع از وب سایت های تجارت الکترونیک با استفاده از رمزارز امکان پذیر است. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

سایت های فناوری و تجارت الکترونیک:

چندین شرکت که محصولات فناوری می فروشند، رمزنگاری را در وب سایت های خود می پذیرند، مانند newegg.com، AT&T، و مایکروسافت. Overstock، یک پلتفرم تجارت الکترونیک، جزو اولین سایت هایی بود که بیت کوین را پذیرفت. Shopify، Rakuten، و Home Depot نیز آن را می پذیرند.

کالاهای لوکس:

برخی از خرده فروشان لوکس رمزارز را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند. برای مثال، خرده‌فروشی آنلاین لوکس Bitdials ساعت‌های رولکس، پتک فیلیپ و دیگر ساعت‌های گران‌قیمت را در ازای بیت کوین ارائه می‌کند.

ماشین ها:

برخی از فروشندگان خودرو – از برندهای بازار انبوه گرفته تا فروشندگان لوکس سطح بالا – در حال حاضر ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می پذیرند.

بیمه:

در آوریل 2021، شرکت بیمه سوئیسی AXA اعلام کرد که پذیرش بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت برای تمام خطوط بیمه خود به جز بیمه عمر (به دلیل مسائل نظارتی) آغاز کرده است. بیمه پریمیر شیلد که بیمه نامه های خانه و خودرو را در ایالات متحده می فروشد، بیت کوین را برای پرداخت حق بیمه نیز می پذیرد.

اگر می‌خواهید ارز دیجیتال را در خرده‌فروشی خرج کنید که مستقیماً آن را قبول نمی‌کند، می‌توانید از یک کارت نقدی ارز دیجیتال مانند BitPay در ایالات متحده استفاده کنید.

کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال

متأسفانه جرایم ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال عبارتند از:

وب‌سایت‌های جعلی:  سایت‌های جعلی که دارای گواهینامه‌های جعلی و اصطلاحات تخصصی رمزنگاری هستند که بازدهی عظیم و تضمینی را ارائه می‌کنند، به شرطی که سرمایه‌گذاری را ادامه دهید.

طرح‌های مجازی پونزی:  مجرمان ارزهای دیجیتال فرصت‌های موجود را برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ترویج می‌کنند و با پرداخت پول سرمایه‌گذاران قدیمی با پول سرمایه‌گذاران جدید، توهم بازدهی کلان را ایجاد می‌کنند. یکی از عملیات کلاهبرداری، شبکه BitClub، بیش از 700 میلیون دلار جمع آوری کرد قبل از اینکه عاملان آن در دسامبر 2019 متهم شوند .

تاییدیه های “سلبریتی”:  کلاهبرداران به صورت آنلاین به عنوان میلیاردرها یا نام های معروف ظاهر می شوند که قول می دهند سرمایه گذاری شما در یک ارز مجازی را چند برابر کنند اما در عوض آنچه را که ارسال می کنید می دزدند. آنها همچنین ممکن است از برنامه‌های پیام‌رسان یا اتاق‌های گفتگو برای شروع شایعاتی مبنی بر حمایت یک تاجر معروف از یک ارز دیجیتال خاص استفاده کنند. زمانی که آنها سرمایه گذاران را تشویق به خرید کردند و قیمت را بالا بردند، کلاهبرداران سهام خود را می فروشند و ارزش ارز کاهش می یابد.

کلاهبرداری های عاشقانه:  FBI نسبت به روند کلاهبرداری های دوستیابی آنلاین هشدار می دهد  ، جایی که کلاهبرداران افرادی را که در برنامه های دوستیابی یا رسانه های اجتماعی ملاقات می کنند متقاعد می کنند تا با ارزهای مجازی سرمایه گذاری یا تجارت کنند. مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI بیش از 1800 گزارش از کلاهبرداری های عاشقانه مبتنی بر رمزنگاری را در هفت ماه اول سال 2021 ارائه کرد که زیان آن به 133 میلیون دلار رسید.

در غیر این صورت، کلاهبرداران ممکن است خود را به عنوان معامله‌گران ارز مجازی معرفی کنند یا صرافی‌های جعلی راه‌اندازی کنند تا مردم را فریب دهند تا به آنها پول بدهند. یکی دیگر از کلاهبرداری های رمزنگاری شامل فروش تقلبی برای حساب های بازنشستگی فردی در ارزهای دیجیتال است. سپس هک ارزهای رمزنگاری شده ساده وجود دارد، جایی که مجرمان به کیف پول دیجیتالی نفوذ می کنند، جایی که مردم ارز مجازی خود را برای سرقت آن ذخیره می کنند.

آیا ارز دیجیتال امن است؟

ارزهای دیجیتال معمولاً با استفاده از فناوری بلاک چین ساخته می شوند. بلاک چین نحوه ثبت تراکنش‌ها در «بلوک‌ها» و تعیین زمان را توضیح می‌دهد. این یک فرآیند نسبتاً پیچیده و فنی است، اما نتیجه آن یک دفتر کل دیجیتال از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است که دستکاری آن برای هکرها سخت است.

علاوه بر این، تراکنش ها نیاز به یک فرآیند احراز هویت دو مرحله ای دارند. به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که یک نام کاربری و رمز عبور برای شروع یک تراکنش وارد کنید. سپس، ممکن است مجبور شوید یک کد احراز هویت ارسال شده از طریق متن به تلفن همراه شخصی خود را وارد کنید.

در حالی که اوراق بهادار وجود دارد، این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال غیرقابل هک هستند. چندین هک با دلار بالا برای راه اندازی ارزهای دیجیتال هزینه های سنگینی را به همراه داشته است. هکرها به Coincheck به مبلغ 534 میلیون دلار و بیت گریل با قیمت 195 میلیون دلار ضربه زدند که آنها را به دو تا از بزرگترین هک های ارزهای دیجیتال در سال 2018 تبدیل کردند .

برخلاف پول‌های تحت حمایت دولت، ارزش ارزهای مجازی کاملاً بر اساس عرضه و تقاضا است. این می تواند نوسانات وحشی ایجاد کند که سود قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد کند یا زیان های بزرگی را به همراه داشته باشد. و سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال نسبت به محصولات مالی سنتی مانند سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشمول حمایت نظارتی بسیار کمتری هستند.

چهار نکته برای سرمایه گذاری ایمن در ارزهای دیجیتال

طبق گزارش مصرف‌کننده، همه سرمایه‌گذاری‌ها دارای ریسک هستند، اما برخی از کارشناسان ارزهای دیجیتال را یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری پرخطرتر می‌دانند. اگر قصد دارید روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، این نکات می تواند به شما در انتخاب های آموزشی کمک کند.

تبادلات پژوهشی:

قبل از سرمایه گذاری، در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال اطلاعات کسب کنید. تخمین زده می شود که بیش از 500 صرافی برای انتخاب وجود دارد. تحقیقات خود را انجام دهید، بررسی ها را بخوانید و قبل از حرکت با سرمایه گذاران با تجربه تر صحبت کنید.

بدانید چگونه ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید:

اگر ارز دیجیتال خریداری می کنید، باید آن را ذخیره کنید. می توانید آن را در صرافی یا کیف پول دیجیتال نگه دارید. در حالی که انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد، هر کدام مزایا، الزامات فنی و امنیت خود را دارند. مانند صرافی‌ها، قبل از سرمایه‌گذاری باید گزینه‌های ذخیره‌سازی خود را بررسی کنید.

سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید:

تنوع، کلید هر استراتژی سرمایه گذاری خوب است، و این در زمانی که روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کنید صادق است. برای مثال، تمام پول خود را در بیت کوین قرار ندهید، فقط به این دلیل که این نامی است که شما می شناسید. هزاران گزینه وجود دارد، و بهتر است سرمایه گذاری خود را در چند ارز تقسیم کنید.

برای نوسانات آماده شوید:

بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان است، بنابراین برای فراز و نشیب آماده باشید. شاهد نوسانات چشمگیر قیمت ها خواهید بود. اگر سبد سرمایه گذاری یا رفاه ذهنی شما نمی تواند این کار را انجام دهد، ممکن است ارز دیجیتال انتخاب عاقلانه ای برای شما نباشد.

کریپتوکارنسی در حال حاضر رایج است، اما به یاد داشته باشید، هنوز در مراحل ابتدایی نسبی خود است و به شدت حدس و گمان محسوب می شود. سرمایه گذاری روی چیزهای جدید با چالش هایی همراه است، پس آماده باشید. اگر قصد شرکت دارید، تحقیقات خود را انجام دهید و برای شروع، محافظه کارانه سرمایه گذاری کنید.

یکی از بهترین راه ها برای ایمن ماندن آنلاین، استفاده از یک آنتی ویروس جامع است. Kaspersky Internet Security از شما در برابر آلودگی به بدافزار، نرم افزارهای جاسوسی، سرقت اطلاعات دفاع می کند و از پرداخت های آنلاین شما با استفاده از رمزگذاری درجه بانکی محافظت می کند.

مقالات مرتبط:

 • cryptojacking چیست و چگونه کار می کند؟
 • بیت کوین چیست؟
 • چهار کلاهبرداری رایج در ارزهای دیجیتال
 • وب سایت های کلاهبرداری و نحوه جلوگیری از آنها
 • انتقال پول الکترونیکی چقدر امن است؟
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://momkn.ir/?p=391
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علیرضا جهانتیغ
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

گزارش خرابی لینک ها
راهنما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

 • در صورت خرابی و عدم کارکرد لینک های دانلود، از بخش «گزارش خرابی لینک ها» ، می توانید عنوان این صفحه به همراه پارت هایی که در لینک ها دچار مشکل هستند را به مدیریت سایت گزارش نمایید تا بررسی و برطرف شوند.
 • فایل های دانلودی قرار داده شده تنها متعلق به این وبسایت است و نشر آنها در دیگر وبسایت ها به منظور دانلود پیگرد قانونی دارد.
 • در صورتی که با IP ایران در حال مشاهده وبسایت ما می باشید، حجم مصرفی دانلود فایل ها توسط شما نیم بها محسوب می شود.
 • در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با دانلود فایل های این مطلب، می توانید آن را در بخش دیدگاه ها سوال نمایید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

پسورد: www.AlmasTheme.com

نظرات

0 نظر در مورد ارز دیجیتالی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

سلام،چگونه میتوانم کمک کنم.